Hakkımızda

KİMİZ BİZ?

Ticari hayatımızın, ticari ahlakımızın ve yaratıcı fikirlerimizin temeli 1960 yılına, dedemiz Ahmet Karayün’e yani nam-ı diğer Çolak Pehlivan’a dayanmaktadır.

Ticari zekası hayli yüksek olan dedemiz, evvela atıyla köy köy dolaşarak yumurta, peynir süt gibi ürünleri toplayıp, çarşıda satmaya başlar.

Dürüstlüğüyle nam salan Çolak Pehlivan, o dönemde büyük bir girişimcilik ve cesaret örneği göstererek yaşadığı Sefalık Köyü’ne bir bakkal dükkanı açar.

Dükkanı kendi döktüğü tuğlalarla, kendi eliyle inşa eder. Sene 2015 olmasına rağmen hala köyümüzde müstakil bir bakkal yoktur ve dedemizin ileri görüşlülüğü, dürüstlüğü hala dilden dile söylenir.

Bir bayram sabahı bakkalında satmak üzere atına binerek, çarşıya, helva almak üzere yola çıkar.

Belli bir zaman sonra atı geri döner ama kendisi yoktur.

Çok geçmeden ölüsü bulunur. Parasını çalmak için canına kıyarlar Çolak Pehlivan’ın.

Ve bakkal kapanır.

Ve babamız henüz 2 yaşındadır.

2 yaşında babasız kalan Nezir Karayün, yani bizim babamız; çalışma hayatına erken başlar. İnşaatlarda çalışır; Spor hocalığı ve nihayet Gazetecilik. Bir başına mücadelesi bizim büyümemizle ekip mücadelesine dönüşür. Ve babasından aldığı mirası; dürüstlük, ticari girişim; bize aktarır. Böylelike Ahmet, Duygu, Oğuzhan ve Mustafa’nın baş harflerinden oluşan ADOM Ajans 1998 yılında doğar.

16 yılını dolduran Adom Ajans’ı yenileme, modernize etme ve bir marka haline getirme görevi artık gençlerindir. Halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Nezir Karayün’ün girişim fikirlerimize sınırsız bir destek vermesiyle 2013 yılında Fikir Fabrikası doğar.